Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

366 dni ze św. Anielą Merici

Każdego roku, 27 stycznia, urszulanki na całym świecie obchodzą uroczystość swojej Założycielki, św. Anieli Merici. Dobrze się więc składa, że w tym miesiącu ukaże się broszura „366 dni ze św. Anielą Merici” z myślami zaczerpniętymi z jej Pism.

„Na każdy dzień przewidziana jest jedna myśl. Czasem jest to zdanie dobrze nam znane, innym razem będzie to myśl nowa, zaskakująca. W kalendarzu „366 dni ze św. Anielą Merici” napotkamy treści, które przyjmiemy bez trudu, inne wymagać będą głębszej refleksji, aby mogły się stać integralną częścią naszego życia” – zauważa we wstępie do broszury s. Benigna Kania, Przełożona Prowincjalna Sióstr Urszulanek U.R.

Kalendarz z myślami św. Anieli będzie z pewnością przydatny urszulankom w podtrzymywaniu relacji z Założycielką i kierowaniu się jej wskazaniami. Ale mogą z niego skorzystać również osoby w różny sposób związane z urszulankami oraz wszyscy, którym bliska jest postać św. Anieli Merici. Znajdą w nim proste wskazówki pomagające twórczo przeżywać codzienność.

Zachęcamy do zainteresowania się tą publikacją.

kalendarz 366

 

Na dziś


Jezu, bądź zawsze
i za wszystko uwielbiony.

bł. M. Klemensa Staszewska

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych