Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

Kolędnicy misyjni w Sierczy

Kolędnicy misyjni - Siercza

W czasie przerwy świątecznej tradycją się stało w naszej parafii w Sierczy, że w drogę wyruszają kolędnicy misyjni. W dniach 27 i 28 grudnia od godz. 15.00 do późnego wieczora dzieci z naszej scholii pod opieką s. Rafaeli Puzio, s. Christofory Kubas i kilku pań ze scholii dorosłych odwiedzały parafian.

Przygotowania trwały od kilku miesięcy. Trzeba było przygotować teksty, stroje, instrumenty, a także inne rekwizyty, które kolędnicy mieli ze sobą zabrać. Najefektowniejsze okazały się ruchome, kolorowe gwiazdy, które wykonali nasi parafianie - zdolni tatusiowie i dziadkowie.

Kolędnicy misyjni - Siercza

Zaraz po świętach, 27 grudnia o godz. 15.00 kolędnicy zebrali się w naszym klasztorze, gdzie nastąpiło błogosławieństwo i uroczyste rozesłanie. Dzieci były bardzo przejęte. Pierwszy występ małych kolędników nastąpił przy klasztornej furcie. Później utworzyły się trzy grupy, które wędrowały pod opieką osób dorosłych.

Koordynatorem kolędowania misyjnego, tak jak w ubiegłym roku, była nasza s. Rafaela Puzio. Było to duże przeżycie dla dzieci, parafian, a także konkretna pomoc finansowa, która trafi do misjonarzy.

Kolędnicy misyjni - Siercza

Na dziś


Tym więcej jest trudu
i niebezpieczeństw,
im większej wartości
jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych