Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

"Kolokwium pod krzyżem" - czuwanie młodych w Nałęczowie

"Kolokwium pod Krzyżem" to tytuł wielkopostnego czuwania młodych, które odbyło się 17 marca w nałęczowskim domu Sióstr Urszulanek. Uczestnikami byli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z oddziału Fortitudo w Nałęczowie.

Celem czuwania było spotkanie z Jezusem, który objawia nam swoją miłość przez mękę i śmierć na krzyżu. Prosiliśmy naszego Zbawiciela, żeby wprowadził nas mocą swej łaski w to misterium. Chcemy uczyć się być dla Jezusa przyjaciółmi także w cierpieniu i kochać Go także wtedy, gdy "nie ma On wdzięku ani też blasku, by na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał." (Iz 53, 2)

czuwanie_naleczow

Czuwanie rozpoczęło się integracją grupy, wspólnym śpiewem, przygotowaniem liturgii. Kolejny etap to spotkanie ze Słowem Bożym. Podczas pracy z tekstem biblijnym i medytacji Słowa próbowaliśmy wczuć się w mękę Jezusa opisaną w Piśmie Świętym, wniknąć sercem w fizyczne i duchowe cierpienie naszego Pana. Mimo poważnej tematyki czuwania nie zabrakło szczerej radości, którą dzieliliśmy przy wspólnej kolacji. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru było uwielbienie Jezusa Ukrzyżowanego, szczera rozmowa z Nim podczas adoracji. Szczytem całego wydarzenia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Wilczyński, wikariusz parafii w Nałęczowie.

czuwanie_naleczow

czuwanie_naleczow

Jezus oddał za nas życie. Nasza patronka bł. Karolina Kózkówna oddała życie dla Jezusa. My także chcemy uczyć się oddawać życie dla Jezusa w naszych warunkach życia.

czuwanie_naleczow

s. Katarzyna Słowik OSU

Na dziś


Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej
przyszedł na świat.
Jest twój,
jest twoim wszystkim,
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych