Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

"Kolokwium pod krzyżem" - czuwanie młodych w Nałęczowie

"Kolokwium pod Krzyżem" to tytuł wielkopostnego czuwania młodych, które odbyło się 17 marca w nałęczowskim domu Sióstr Urszulanek. Uczestnikami byli członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z oddziału Fortitudo w Nałęczowie.

Celem czuwania było spotkanie z Jezusem, który objawia nam swoją miłość przez mękę i śmierć na krzyżu. Prosiliśmy naszego Zbawiciela, żeby wprowadził nas mocą swej łaski w to misterium. Chcemy uczyć się być dla Jezusa przyjaciółmi także w cierpieniu i kochać Go także wtedy, gdy "nie ma On wdzięku ani też blasku, by na Niego popatrzeć, ani wyglądu, by się nam podobał." (Iz 53, 2)

czuwanie_naleczow

Czuwanie rozpoczęło się integracją grupy, wspólnym śpiewem, przygotowaniem liturgii. Kolejny etap to spotkanie ze Słowem Bożym. Podczas pracy z tekstem biblijnym i medytacji Słowa próbowaliśmy wczuć się w mękę Jezusa opisaną w Piśmie Świętym, wniknąć sercem w fizyczne i duchowe cierpienie naszego Pana. Mimo poważnej tematyki czuwania nie zabrakło szczerej radości, którą dzieliliśmy przy wspólnej kolacji. Punktem kulminacyjnym tego wieczoru było uwielbienie Jezusa Ukrzyżowanego, szczera rozmowa z Nim podczas adoracji. Szczytem całego wydarzenia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Wilczyński, wikariusz parafii w Nałęczowie.

czuwanie_naleczow

czuwanie_naleczow

Jezus oddał za nas życie. Nasza patronka bł. Karolina Kózkówna oddała życie dla Jezusa. My także chcemy uczyć się oddawać życie dla Jezusa w naszych warunkach życia.

czuwanie_naleczow

s. Katarzyna Słowik OSU

Na dziś


Osoba Słowa Bożego
jest Oblubieńcem
duszy wiernej.

św. Maria od Wcielenia

Facebook, Twitter
Twitter@Urszulanki_UR

 

Warto odwiedzić

urszulanki poprzednia wersja strony Poprzednia
wersja strony
Strona międzynarodowa urszulanek Urszulanki
Generalat
Urszulanki na Ukrainie Urszulanki
na Ukrainie
Serviam Szkoły i inne
dzieła urszulańskie
Wrocław Klasztor
Wrocław

 

 

 

 

 

 

 

 

Urszulańskie Dni Młodych

Wspólnota Młodych UL

Adoracje Kraków

Konferencja  Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych