Urszulanki Unii Rzymskiej / Unio Romana Ordinis Sanctae Ursulae

ZaDOMowieni w Skomielnej po raz trzeci

Zadomowieni

W jesienny, pogodny weekend 19-20 listopada 2011 roku,
rodziny z naszej szkoły w Krakowie
po raz kolejny przeżywały rekolekcje w Skomielnej Czarnej.

        zdjęcia ›››

Nasz wspólny czas w Skomielnej rozpoczęliśmy Eucharystią, którą sprawował o. Andrzej SJ, prowadzący rekolekcje ZaDOMowionych. Tym razem temat spotkania brzmiał „Rodzina - Charyzmat - Powołanie”, dlatego zarówno małżonkowie jak i dzieci starali się odkrywać swoje miejsce i charyzmaty w życiu. Pomagał im w tym specjalnie ułożony plan rekolekcji, który uwzględniał zajęcia dla kobiet i mężczyzn. Po południu chłopcy i panowie wyruszyli na „Męską wyprawę”, w czasie której poszukiwali skarbu ukrytego w lesie. Dzięki wzajemnej współpracy wszystkim trzem ekspedycjom udało się osiągnąć zamierzony cel i poczuć słodki smak zwycięstwa.

         ZadomowieniSwój czas i swoje zadania miały także kobiety. Te większe, dzięki konferencji s. Weroniki, mogły poznać duchowość kobiety w świetle pism św. Anieli Merici i odkrywać piękno swojej kobiecości. W tym czasie dziewczynki, wraz z siostrami i opiekunkami, przygotowywały pyszną sałatkę owocową, która stała się smaczną niespodzianką dla wszystkich uczestników. Po konferencji, panie brały udział w krótkich warsztatach tanecznych, podczas których uczestnicy mogli doświadczyć innego rodzaju modlitwy. Modlitwy nie tylko tej spisanej słowami czy nawet muzyką, ale wyrażonej przez odpowiednie gesty, ruchy ciała, jak i przez symboliczne, rytmiczne układy. Następnego dnia zarówno dzieci jak i tatusiowie chętnie dołączyli do pań i wszyscy z radością wykonywali taneczne gesty, odkrywając swoją godność i ciesząc się z faktu bycia dzieckiem Bożym.

           Wieczorem wszyscy adorowaliśmy Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie. A po  modlitwie cieszyliśmy się swoją obecnością w miejscu bliskim wszystkim ZaDOMowionym - w kawiarence.

            Nasze rekolekcje, podobnie jak rok temu, zbiegły się ze świętowaniem Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dlatego w niedzielę dzieci przygotowały i rozdały podczas Eucharystii wszystkim uczestnikom rekolekcji korony, które przypominały o tym, że jesteśmy córkami i synami Największego Króla, a naszym celem jest Królestwo Boże. W niedzielny poranek dorośli mogli wysłuchać konferencji O. Andrzeja, który mówił  o szczególnym powołaniu kobiety i mężczyzny. W drugim dniu wspólnego spotkania nie mogło także zabraknąć tradycyjnej już przechadzki, na którą wybraliśmy się tuż po obiedzie.

          Wszyscy jesteśmy wdzięczni Panu Bogu a także ludziom, którzy przyczynili się do tego, że odbyły się kolejne rekolekcje rodzin ZaDOMowionych w Bogu.

Radością jest to, że jest nas coraz więcej i kto wie, czy niedługo nie będziemy musieli myśleć o zmianie ośrodka rekolekcyjnego na większy, bo ten w Skomielnej w ostatni weekend prawie pękał w... murach!

            ak

 

Na dziś



Osoba Słowa Bożego
jest Oblubieńcem
duszy wiernej.

bł. Maria od Wcielenia



Warto odwiedzić

Poprzednia wersja strony 
starsza www.osu.pl

Nasza strona międzynarodowa
www.ursulines-ur.org

Szkoły i inne dzieła urszulańskie
szkoły i  inne dzieła

Wrocław
www.urszulanki.archidiecezja.wroc.pl

Sesje rekolekcyjne Częstochowa