logo
Aktualności
Spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych w Częstochowie
18.01.2022

W zimowy weekend 7-9 stycznia 2022 w Częstochowie odbyło się drugie w historii spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych. Przebiegało ono pod hasłem „Oto Matka Twoja” i było czasem poznawania Pana Jezusa, kontemplacji i Jego życia w tajemnicach Różańca. A także nawiązywanie więzi z Jego Matką oraz ze sobą nawzajem.

Na ratunek własnemu sercu
13.01.2022

RATUJ SWOJE SERCE - to drugie skupienie w ramach cyklu Pocovidowe Pogotowie Duchowe. W dniach 21 – 23 stycznia 2022r. będziemy mówić o tym, jak ratować i odnowić swoje serce. 

Chemia i powołanie
11.01.2022

S. Mary Virginia Orna, emerytowany profesor chemii, aktualnie mieszkająca we wspólnocie w Nowym Jorku, spędziła miesiąc we wrocławskiej wspólnocie. W tym czasie uczniowie naszego liceum mieli okazję spotkać się Siostrą kilkukrotnie, między innymi podczas wywiadu, który został również obubliowany w Gościu Niedzielnym.

Spotkanie w Kołomyi
10.01.2022

W dniach 3-5 stycznia 2022 r. w Kołomyi odbyło się spotkanie urszulanek pracujących na Ukrainie. W ubiegłym roku nie udało nam się spotkać z powodu pandemii, ale w tym roku było to możliwe. Była to niejako kontynuacja spotkania sprzed dwóch lat, kiedy to razem z s. Iwoną Naglik pochylałyśmy się nad tematem naszej urszulańskiej tożsamości, misji i charyzmatu.

Rekolekcje 30-dniowe probacji
09.01.2022

Grupa 14. sióstr z różnych krajów naszego Instytutu, która swój czas odnowy duchowej i apostolskiej (probację) odbywa w Wiecznym Mieście, wyjechała dziś do Nemi, miejscowości położonej 20 km od Rzymu. W tym pięknym miejscu Siostry będą przeżywać 30-dniowe rekolekcje ignacjańskie.

Zapraszamy na Dzień ze św. Anielą Merici
29.12.2021

Jeśli chcesz bliżej poznać św. Anielę Merici, odkryć, jak ona rozumie miłość do Kościoła oraz jak radość stała się jej zasadniczą postawą życia i gdzie ma swoje źródło, zapraszamy 29 stycznia 2022 r. do klasztoru Sióstr Urszulanek w Krakowie. 

SZKOŁA ANIMATORA BIBLIJNEGO ze św. Janem
29.12.2021

W dniach 4 -6 lutego 2022 roku zapraszamy osoby, które pragną poznać klucze do otwierania Pisma Świętego, chcą nauczyć się jak je stosować i wprowadzać w nie innych. W tych dniach będziemy zbliżać się do Ewangelii św. Jana, aby głębiej poznać i pokochać Jezusa i móc Go wierniej naśladować. 

Media społecznościowe
Zaproszenia
III Niedziela Zwykła

Duch Pański spoczął na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana (Iz 61,1n. 58,6)

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia