logo
Aktualności

366 dni ze św. Anielą Merici

Każdego roku, 27 stycznia, urszulanki na całym świecie obchodzą uroczystość swojej Założycielki, św. Anieli Merici. Dobrze się więc składa, że w tym miesiącu ukaże się broszura „366 dni ze św. Anielą Merici” z myślami zaczerpniętymi z jej Pism.

„Na każdy dzień przewidziana jest jedna myśl. Czasem jest to zdanie dobrze nam znane, innym razem będzie to myśl nowa, zaskakująca. W kalendarzu „366 dni ze św. Anielą Merici” napotkamy treści, które przyjmiemy bez trudu, inne wymagać będą głębszej refleksji, aby mogły się stać integralną częścią naszego życia” – zauważa we wstępie do broszury s. Benigna Kania, Przełożona Prowincjalna Sióstr Urszulanek U.R.

Kalendarz z myślami św. Anieli będzie z pewnością przydatny urszulankom w podtrzymywaniu relacji z Założycielką i kierowaniu się jej wskazaniami. Ale mogą z niego skorzystać również osoby w różny sposób związane z urszulankami oraz wszyscy, którym bliska jest postać św. Anieli Merici. Znajdą w nim proste wskazówki pomagające twórczo przeżywać codzienność.

Zachęcamy do zainteresowania się tą publikacją.

kalendarz 366

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Z woli Boga, Maryja otrzymała szczególną misję w historii zbawienia, którą zaakceptowała poprzez swoje FIAT. Została Matką Syna Bożego, Zbawiciela, który przychodzi na świat, aby zwyciężyć zło. Jej Boże macierzyństwo ma niezwykłe znaczenie w realizacji dzieła zbawienia. Syn Boży stał się człowiekiem dla naszego zbawienia, aby nas, grzeszników, pojednać z Bogiem. Jezus stał się człowiekiem, abyśmy poznali nieskończoną miłość Ojca Niebieskiego.

 

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici