logo
Aktualności

Nocne Czuwania na Jasnej Górze – Dołącz do Modlitwy za Powołanych i o powołania!

Od dwóch lat, w pierwsze czwartki każdego miesiąca, spotykamy się na Jasnej Górze, aby wspólnie modlić się za tych, którzy poświęcili swoje życie służbie w Kościele: księży, siostry zakonne, braci zakonnych i misjonarzy.

Te wyjątkowe nocne czuwania przeżywane są w intencji próśb o siłę i wytrwałość dla wszystkich powołanych, zwłaszcza tych, którzy przeżywają trudności i kryzysy. Modlimy się również o nowe powołania, aby nie zabrakło gorliwych serc gotowych do służby w Kościele.


Harmonogram Czuwania:

21:00 – Apel Jasnogórski

Następnie rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu

00:00 – Msza Święta, w centrum naszej modlitwy i uwielbienia


Muzyczną oprawę naszych czuwań zapewniają utalentowani muzycy z Limanowej, którzy swoją grą i śpiewem wprowadzają nas w głębię duchowego przeżywania.

To dzieło modlitwy zainicjowali s. Jana Krogul OSU oraz ksiądz Robert Więcek SJ. Ich oddanie i zaangażowanie inspirują nas wszystkich do działania i wspólnej modlitwy.

Serdecznie zapraszamy każdego z Was do dołączenia do naszych czuwań! Niezależnie od tego, czy możesz przyjechać na Jasną Górę, czy łączyć się z nami duchowo – Twoja modlitwa ma wielką moc. Razem możemy wspierać powołanych i prosić o nowe, gorliwe serca dla Kościoła.

Do zobaczenia na kolejnym czuwaniu! Niech nasze modlitwy będą źródłem siły i nadziei dla tych, którzy oddali swoje życie Bogu.

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Trzeba słuchać rad i natchnień,
które Duch Święty nieustannie wzbudza
w sercach naszych.

św. Aniela Merici