logo
Aktualności
Insieme na szlaku, czyli obóz wędrowno-rekreacyjny Licealistów 2024
13.07.2024

W dniach 3-11 lipca 2024 w tatrzańskim Zębie odbył się już XII wakacyjny obóz dla najstarszych uczniów naszych szkół. W tym roku do grupy poznańsko-wrocławskiej po raz pierwszy dołączyli także uczniowie z Rybnika. Dziewięćdziesiątce uczniów towarzyszył zespół wychowawców złożony z nauczycieli i sióstr pracujących we wspomnianych szkołach, pod kierownictwem p. Bartosza Hekierta.

Ukraina - Oazy dzieci i młodzieży w Karpatach
09.07.2024

Od 1 do 15 lipca 2024 r. trwa w Karpatach Oaza Dzieci Bożych i Oaza dla młodzieży. Grupa liczy 40 osób – 34 dzieci i 6 opiekunów. Ośmiu uczestników przyjechało z Żytomierza, pozostali z Kijowa. Nad całością czuwa ks. Wiktor Matuszewski SAC, pomagają mu w tym s. Oksana Grynchyshyn OSU i kilku innych opiekunów.

„Urszulańscy wychowawcy i nauczyciele” - WYJĄTKOWI!
08.07.2024

Chciałabym podzielić się świadectwem i słowem wdzięczności dla naszych wychowawców i nauczycieli, pracujących w urszulańskich placówkach edukacyjnych. Zostałam do tego „przynaglona”, dzięki ostatniemu doświadczeniu współpracy podczas wakacyjnego obozu wędrowno-sportowego dla dzieci i młodzieży. To czysta przyjemność i radość przebywać i pracować z takimi ludźmi.

Już na zawsze… śluby wieczne s. Anny Proć
06.07.2024

S. Anna Proć od Prawdy - Słowa Wcielonego, 29 czerwca 2024 r., złożyła w Sierczy śluby wieczne. Uczyniła to na ręce s. Iwony Skorupy, przełożonej prowincjalnej. W tym uroczystym dla niej, dla naszego Zgromadzenia i dla całego Kościoła dniu towarzyszyły jej siostry ze wspólnoty, do których dołączyły siostry Krakowa, Rybnika, Tarnowa i Warszawy. Była obecna również mama s. Anny, pani Iwona.

Wakacyjny obóz Urszulańskiego Koła Sportowego „SERVIAM”
05.07.2024

Od 26 czerwca do 3 lipca 2024 roku uczniowie klas 4-8 z Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu, mieli okazję kolejny raz uczestniczyć w wyjątkowym obozie wędrowno-sportowym w malowniczym Zębie pod Zakopanem.

Ukraina - pielgrzymka do Letyczowa
03.07.2024

Pielgrzymka z Tomaszpola do sanktuarium Matki Bożej w Letyczowie wyruszyła 1 lipca 2024 r. Do celu ma dotrzeć 6 lipca. Trud pielgrzymi z nią związany ofiarowany jest w intencjach o zakończenie wojny, za wojsko ukraińskie oraz o pokój. W pielgrzymce uczestniczy około 120 osób. Na trasie dołączają kolejne grupy. Najmłodszy pielgrzym ma 4 lata, najstarszy 64.

Święto wdzięczności - zakończenie w Przedszkolu w Sierczy
27.06.2024

Odświętne stroje dzieci przyprowadzanych do przedszkola rankiem, 25 czerwca 2024 r.  świadczyły o tym, że nie będzie to zwykły dzień. I rzeczywiście tak było. Tego  dnia miało miejsce oficjalne zakończenie roku pracy przedszkola im. Św. Anieli Merici w Sierczy oraz pożegnanie najstarszych dzieci.

Nocne Czuwania na Jasnej Górze – Dołącz do Modlitwy za Powołanych i o powołania!
20.06.2024

Od dwóch lat, w pierwsze czwartki każdego miesiąca, spotykamy się na Jasnej Górze, aby wspólnie modlić się za tych, którzy poświęcili swoje życie służbie w Kościele: księży, siostry zakonne, braci zakonnych i misjonarzy.

„Wakacje z Bogiem” w Ivano-Frankivsku
18.06.2024

Wakacje w Ukrainie zaczynają się już na początku czerwca. Dlatego już od 10 do 15 czerwca 2024 r., w parafii Chrystusa Króla w Ivano-Frankivsku, po raz kolejny odbyły się „Wakacje z Bogiem”. Uczestniczyło w nich 49 dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Z powodu takiej różnicy wieku, dzieci zostały podzielone na pięć grup – dwie starsze i trzy młodsze.

U stóp Matki Bożej Niezawodnej Nadziei
16.06.2024

W słoneczny weekend, na przełomie maja i czerwca, siostry z Rybnika świętowały dni swojej wspólnoty. Idealnym sposobem na dobry odpoczynek i świętowanie, jest wspólna wycieczka, najlepiej na łono natury. Wyjazd ten był jednocześnie wyrazem wdzięczności i szczególnym prezentem dla s. Ewy, przełożonej wspólnoty rybnickiej. Taki sposób świętowania cieszy się coraz większą popularnością również w naszych innych wspólnotach w Polsce i na Ukrainie.

Weekend z życia Ołomuńca
14.06.2024

Do Ołomuńca pewnie nigdy bym nie trafiła, gdyby nie moja miedzyprowincjalna służba, a także sugestia przełożonej generalnej, abym podjęła się intensywniej nauki języka czeskiego. W czasie trwania mojego pobytu wypadły dni Ołomuńca, w tym obchody ku czci patronki miasta, św. Pauliny. Z tej okazji władze miasta przygotowały bogaty program artystyczny.

Dzień Regionalny w szkole w Rybniku
10.06.2024

5 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku, odbył się „Dzień Regionalny”, w ramach którego uczniowie mogli wziąć udział w wielu akcjach i konkursach.

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia