logo
Aktualności
III edycja „Kawiarenki Urszulańskiej”
01.03.2024

W krakowskim przedszkolu miała miejsce już trzecia edycja charytatywnej Kawiarenki urszulańskiej, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebującej rodziny w Peru. 

Zmarła Siostra Bernadeta Guzy od Jezusa Dobrego Pasterza i Niepokalanej
28.02.2024

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Koszalinie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Bernadetę Guzy od Jezusa Dobrego Pasterza i Niepokalanej.

W cieniu wojny
24.02.2024

W sobotę, 24 lutego, mija druga (a właściwie 10-ta) rocznica wojny w Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza Siostrom, za modlitwę, wsparcie i towarzyszenie nam i naszym rodakom w tym trudnym czasie. My nadal pozostajemy w czterech domach na Ukrainie i zajmujemy się swoimi codziennymi obowiązkami – prowadzimy nasze dzieła oraz angażujemy się tam, gdzie widzimy potrzebę.

Wieści z Senegalu
22.02.2024

S. Ksawera Michalska dzieli się radościami i troskami urszulańskiej misji w Senegalu.

Zmarła Siostra Aleksandra Witkowska od Trójcy Świętej i Matki Łaski Bożej
22.02.2024

Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej Wspólnota w Lublinie prosi o modlitwę za zmarłą swoją Siostrę Marię Aleksandrę Witkowską od Trójcy Świętej i Matki Łaski Bożej.

Zaproszenie na spotkanie naszych Rodzin
21.02.2024

Zapraszamy rodziców i bliskich naszych Sióstr na kolejne spotkanie Rodzin. Odbędzie się ono – jak zawsze – u stóp Pani Jasnogórskiej w urszulańskim klasztorze w Częstochowie, w dniach 8-10 marca 2024 r.

Czuwania na Jasnej Górze - POWOŁANI DLA POWOŁANYCH
20.02.2024

Zapraszamy na czuwania modlitewne, w intencji powołanych i o nowe powołania! Spotkania modlitewne odbywają się w Pierwsze Czwartki miesiąca, na Jasnej Górze, w kaplicy Matki Bożej, po Apelu Jasnogórskim. 

"PROSZĘ SIOSTRY!" czyli...
14.02.2024

...zaproszenie do projektu wielkopostnego, w którym możemy poprosić o 40-dniowe wstawiennictwo modlitewne jednej z naszych Sióstr. Jeśli masz jakieś intencje wypowiedziane czy niewypowiedziane albo zwyczajnie potrzebujesz, żeby w okresie Wielkiego Postu ktoś o Tobie pamiętał, wspierał Cię modlitwą - zgłoś się!

Zapraszamy na comiesięczne spotkania w ramach towarzyszenia duchowego
13.02.2024

„Towarzyszenie duchowe w drodze wiodącej do wspólnego wzrastania w wierze, czyli poszukiwanie woli Bożej względem nas” – to cykl comiesięcznych spotkań, które odbywają się u Sióstr Urszulanek w Warszawie.

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”
12.02.2024

„Nie jest dobrze, by człowiek był sam”  - pod tym hasłem obchodzony był XXXII Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek w swoim orędziu podkreślił konieczność leczenia chorego poprzez leczenie relacji z Bogiem, z rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia oraz z samym sobą. Zaznaczył, że bliskość stanowi cenny balsam, oferujący wsparcie i pocieszenie tym, którzy doświadczają cierpienia. Podkreślił, że wszyscy jesteśmy wezwani do zaangażowania się, aby wdrażać terapię przez budowanie zdrowych relacji, by zwolnić kroku i stanąć przy bliźnim z czułością, współczuciem i troską jak Dobry Samarytanin.

Wielki Post z przewodnikiem
08.02.2024

Na horyzoncie mamy nowy projekt, na który zapraszają s. Anna Kalecińska i Monika Pławecka.

Zapraszamy na weekend ze Słowem Bożym w Krakowie
07.02.2024

Jeśli chcesz poznać jak Dzieje Apostolskie ukazują Kościół, źródło i styl życia pierwszych chrześcijan – to zaproszenie jest dla Ciebie.

III Niedziela Wielkiego Postu

Fragment dzisiejszej Ewangelii jest zapowiedzią przyszłego wydarzenie paschalnego. Jezus nawiązuje do swojej śmierci i zmartwychwstania. Mówi o Świątyni Swojego Ciała. Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici