logo
Aktualności

Brązowy medal zasługi dla Siostry Ksawery

1 czerwca 2024 r. Ambasador RP w Senegalu, Bartłomiej Zdaniuk, wręczył s. Ksawerze Michalskiej brązowy medal zasługi przyznany jej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Ambasador jest częstym gościem w naszej placówce i z bliska widzi ogrom pracy wykonywany przez s. Ksawerę oraz prowadzony przez nią zespół na rzecz osób chorych oraz niedożywionych.

Na uroczystości wręczenia medalu obecni byli również Nuncjusz apostolski, abp Waldemar Stanisław Sommertaga (z pochodzenia Polak), przebywające obecnie w Senegalu dwie siostry z Rady Generalnej z Rzymu oraz urszulanki z tamtejszych wspólnot.

Ambasador, wręczając s. Ksawerze odznaczenie, zaznaczył, że jest to wyraz uznania i podziękowania za jej dotychczasową posługę w przychodniach, a zarazem zachęta do dalszej służby potrzebującym. Siostra, dziękując za wyróżnienie, stwierdziła, że ten medal należy się tak naprawdę Jezusowi, który ją powołał do urszulańskiej rodziny zakonnej i On daje jej siły do dawania siebie innym.

XII Niedziela Zwykła

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu wielu burz, choć wcale nie musi znajdować się w łodzi na jeziorze. Codziennie uderzają w nas fale własnych i cudzych namiętności - gniew, zawiść, zazdrość, egoizm, chciwość… Nie omijają nas burze w naszych mniejszych i większych społecznościach.

Na dziś

Dusza czuje się wezwana
podążać jedynie tą drogą,
którą jej wyznacza Ten,
za którym tak żarliwie tęskni.

św. Maria od Wcielenia