logo
Aktualności

Decyzje: Biblijny Tutorial

Każdy człowiek staje w życiu przed momentem podjęcia ważnych decyzji. W języku hebrajskim słowo mishpat (מִשְׁפָּט) oznacza zarówno osąd, jak i sprawiedliwe rozstrzygnięcie, podkreślając odpowiedzialność i Boże prowadzenie w rozeznawaniu. W grece natomiast krisis (κρίσις) odnosi się do punktu zwrotnego, wyboru, który decyduje o dalszej drodze. Te dwa pojęcia doskonale oddają istotę decyzji, przed jakimi stawali bohaterowie biblijni – i przed jakimi stajemy my sami.

W tej serii przyjrzymy się postaciom ze Starego i Nowego Testamentu, które mierzyły się z wewnętrznymi i zewnętrznymi trudnościami w momencie podejmowania decyzji o pójściu za Bogiem. Każda z nich stanęła przed wyborem: podjąć wezwanie Boga czy pozostać w dotychczasowym miejscu? Wewnętrzne obawy, lęki, poczucie niegodności, a także zewnętrzne trudności – to wszystko było częścią ich drogi. Co pomogło im dokonać wyboru? Jakie słowa Boga czy konkretne wydarzenia sprawiły, że odważyli się pójść za Jego wezwaniem? W tych historiach każdy, kto rozeznaje swoją życiową drogę, może odnaleźć siebie.

Zapraszamy do wspólnej podróży przez Pismo Święte, gdzie odkryjemy, że decyzje, które podejmowali Abraham, Mojżesz, Maryja czy Piotr, są nam bliższe, niż mogłoby się wydawać! Konkretnie na styl podejmowania przez niego decyzji oraz trudności z którymi się zmagał Ich historie są jak tutorial – wskazówki, jak w zaufaniu rozeznawać własne wybory życiowe.

S. Anna OSU

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W tę Świętą Niedzielę Zmartwychwstania Kościół rozbrzmiewa radością życia, które zwyciężyło śmierć. Jednym z najpiękniejszych symboli tego zwycięstwa, znanym już we wczesnym chrześcijaństwie, jest… paw.

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia