logo
Aktualności

Dzień Regionalny w szkole w Rybniku

5 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku, odbył się „Dzień Regionalny”, w ramach którego uczniowie mogli wziąć udział w wielu akcjach i konkursach.

Podczas apelu dla klas 4-6, panie powiedziały (a właściwie „padały”, bo mówiły po śląsku), co będzie się działo. Dzieci miały możliwość zrobić sobie zdjęcie ze śląskimi gadżetami, a także szukały par wyrazów – śląskiego słówka i jego polskiego odpowiednika. Ponadto rozwiązywały rebusy oraz zapoznawały się z informacjami na temat historii Rybnika i rybnickich zabytków.

Na gazetce zaprezentowano prace plastyczne i fotografie wykonane przez uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej. Niektórzy z uczestników Dnia Regionalnego założyli koszulki że śląskimi napisami.

Po południu odbył się VI Urszulański Konkurs Gwary Śląskiej, podczas którego można było usłyszeć niesamowicie utalentowanych młodych ludzi, którzy potrafią mówić gwarą. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie!

Więcej na stronie Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku.

XII Niedziela Zwykła

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu wielu burz, choć wcale nie musi znajdować się w łodzi na jeziorze. Codziennie uderzają w nas fale własnych i cudzych namiętności - gniew, zawiść, zazdrość, egoizm, chciwość… Nie omijają nas burze w naszych mniejszych i większych społecznościach.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia