logo
Aktualności

III edycja „Kawiarenki Urszulańskiej”

W krakowskim przedszkolu miała miejsce już trzecia edycja charytatywnej Kawiarenki urszulańskiej, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebującej rodziny w Peru. 

Ostatni tydzień karnawału (5-8 lutego 2024r.), oprócz tradycyjnego wydarzenia Baliku Karnawałowego, miał w Przedszkolu Sióstr Urszulanek UR w Krakowie szczególny charakter. Po raz trzeci swoje klimatyczne podwoje otworzyła dla społeczności Przedszkola i Szkoły Podstawowej NR 159 Sióstr Urszulanek UR charytatywna „Kawiarenka Urszulańska”.

Tak, jak w dwóch poprzednich latach, środki finansowe pozyskane z działalności „Kawiarenki” posłużyły wsparciu Rodziny zmagającej się z trudną sytuacją życiową i zdrowotną z Pachacutec w Peru, pozostającej pod opieką Misyjnego Dzieła Urszulańskiego, koordynowanego szczególnie przez s. Barbarę Żabę OSU.

Dzięki zaangażowaniu Personelu Przedszkola (szczególnie Siostry Dyrektor – Jolanty Kurzanowskiej OSU, pomysłodawczyni projektu oraz s. Piotry Janic OSU, kontynuującej go w bieżącym roku szkolnym we współpracy z s. Agnieszką Młynarczykowską OSU, Dyrektorem Krakowskiej Szkoły Urszulanek UR; p. Hannie i p. Annie, nauczycielkom Przedszkola odpowiedzialnym za organizację), Krewnych pracowników Przedszkola, Grona Pedagogicznego Szkoły NR 159 Sióstr Urszulanek i kilku Mamom Wychowanków Przedszkola, w „Kawiarence” codziennie od wczesnych godzin porannych na szanownych Gości czekały pyszne, świeże, domowe wypieki oraz kawa, rozmaite herbatki i lemoniada.

Gwar sympatycznych rozmów i śmiech Dzieci przez kilka godzin dziennie wypełniały „Kawiarenkę”. Wielu Gości zaopatrywało się także w słodkie „co nieco” do pracy, na domowe popołudnie lub w celu obdarowania kogoś. Dzięki ogromnej hojności i otwarciu serc Rodzin naszych urszulańskich Wychowanków, Personelu Przedszkola (a w bieżącym roku także i Szkoły) i Sióstr Urszulanek z Krakowskiej Wspólnoty przez trzy kolejne lata potrzebująca Rodzina z Peru otrzymała konkretną, kompleksową pomoc w postaci zakupu gruntu pod budowę prostego domu, jego wyposażenia w niezbędne do codziennej egzystencji sprzęty i budowę pieca chlebowego, które pozwoliły na godne i samodzielne życie w trudnej rzeczywistości. Pozyskane w tym roku środki finansowe umożliwią zakup skutera kabinowego do rozwozu po okolicznych, górskich miejscowościach pieczywa oraz transporcie osób np. do szpitala.

Wsparcie Rodziny promieniście rozchodzi się dalej, bowiem maleńka piekarnia działająca w sercu domu Rodziny dała pracę kilku następnym osobom. W taki oto piękny sposób Urszulańskie „Serviam” realizowane w projekcie „Kawiarenki” w pełni rozkwitło i wydało obfite owoce.

Dziękując wszystkim zaangażowanym w projekt (Organizatorom, domowym Cukiernikom oraz Szanownym Gościom), którzy cząstkę swojego serca zostawili w „Kawiarence” ufamy, że Bóg Ojciec odda im według potrzeb dobro, którym się podzielili; a św. Aniela Merici, zachęcająca w „Radach” do wiary, ufności, dobra, podejmowania wysiłku i działania, wyprosi swą wstawienniczą modlitwą w Niebie deszcz codziennych łask.                                                                                  

Agnieszka Stasiulka-Hemzaczek

IV Niedziela Wielkanocna

Dobry pasterz jest dla swoich owiec kochającym bratem i prawdziwym, wiernym przyjacielem. Zna każdą owcę, one go też znają i idą za jego głosem. Miedzy dobrym pasterzem a jego stadem nawiązuje się serdeczna, bliska, ciepła, przyjacielska relacja. Prawdziwy pasterz zawsze ma czas i jest do dyspozycji swojego stada we dnie i w nocy. Dobry pasterz nigdy nie zawodzi.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici