logo
Aktualności

Intencje modlitw za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II

18 maja 2020 r., w 100. rocznicę  urodzin św. Jana Pawła II, przedszkolaki z rodzicami, siostrami urszulankami i całym personelem Przedszkola im. św. Anieli Merici Sióstr Urszulanek UR w Sierczy podjęły modlitwę za przyczyną świętego Papieża Polaka do Pana Boga w Trójcy Jedynego.

Wszyscy mieszkańcy gminy zostali zaproszeni, aby dołączyć swoją intencję modlitwy. W dniach 17 i 18 maja do godz. 20.00 przy pomniku św. Jana Pawła II w Alei jego imienia w Wieliczce stała skrzynka. Można było do niej włożyć imienną, bądź anonimową prośbę. Siostry Urszulanki oddały Panu Bogu, za wstawiennictwem Wielkiego Świętego Polaka, wszystkie intencje podczas wieczornego Apelu Jasnogórskiego w swojej klasztornej kaplicy. W modlitwie łączyła się cała społeczność przedszkolna.

 

 

„Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami,
 Chrystus jest z Wami podczas Waszej wędrówki (...).
 Zwracajcie się do Niego w modlitwie  i miłości."

           św. Jan Paweł II

Kaplica urszulanek w Sierczy

Urszulanki w Sierczy

Zesłanie Ducha Świętego

Duch Święty oświecił umysły Apostołów, obdarzył ich apostolskim zapałem, entuzjazmem, odwagą męczenników oraz darem języków. Wtedy otworzyli dotąd zamknięte ze strachu przed Żydami drzwi, wyszli na ulice i bez lęku, z odwagą głosili wielkie dzieła Boga.

 

 

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici