logo
Aktualności

Miłość i wiara w Eucharystię

W dniach od 3 do 5 marca 2021 roku, odbyły się rekolekcje dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Rybniku.

Rekolekcje były się pod hasłem “Eucharystia – Wielka Tajemnica Wiary”. W wyjątkowej formie - częściowo zdalnej i w realu - prowadziły je siostry Urszulanki: s. Stella i s. Jana, które przyjechały z Częstochowy.

Każdego dnia uczniowie mieli możliwość przeżyć wspólną, klasową  Eucharystię. Odprawiał ją ksiądz Jakub, szkolny katecheta i zarazem kapelan sióstr. W czasie rekolekcji siostry głosiły naukę, łącząc się z klasami poprzez platformę Teams. Uczniowie zaangażowali wszystkie swoje talenty i umiejętności artystyczne. Było dużo rysowania, malowania, wycinania, klejenia i składania. Oprócz twórczości plastycznej, uczniowie mieli też możliwość rozwinąć swoje zdolności muzyczne.

Pięknym owocem rekolekcji były lapbooki - książki o Eucharystii, które wykonały dzieci. Każdego dnia uczniowie doskonalili je, upiększali i doklejali nowe materiały.

Rekolekcje były czasem uczenia się miłości i tęsknoty do Jezusa Eucharystycznego. Tak jak potrzebujemy do życia, do funkcjonowania chleba codziennego, tak w drodze do Królestwa Bożego potrzebujemy Chleba Eucharystycznego, którym jest Jezus. On sam staje się dla nas Pokarmem. On umacnia i ożywia nasze dusze.

Filmik z wydarzenia >>>

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Z woli Boga, Maryja otrzymała szczególną misję w historii zbawienia, którą zaakceptowała poprzez swoje FIAT. Została Matką Syna Bożego, Zbawiciela, który przychodzi na świat, aby zwyciężyć zło. Jej Boże macierzyństwo ma niezwykłe znaczenie w realizacji dzieła zbawienia. Syn Boży stał się człowiekiem dla naszego zbawienia, aby nas, grzeszników, pojednać z Bogiem. Jezus stał się człowiekiem, abyśmy poznali nieskończoną miłość Ojca Niebieskiego.

 

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia