logo
Aktualności

Pierwsze Komunie Święte w naszych szkołach

Mamy już upalny czerwiec, który kieruje nasze myśli ku upragnionym wakacjom, ale w pamięci pozostają nam jeszcze żywe wspomnienia majowe, a szczególnie czas Pierwszych Komunii Świętych w naszych szkołach.

Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku, Szkoła Podstawowa 159 Sióstr Urszulanek UR w Krakowie oraz Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie to miejsca, gdzie nasi uczniowie przygotowywali się do tego największego z cudów - Najświętszego Sakramentu.

Zarówno czas przygotowań jak i sama Uroczystość i Biały Tydzień są ukierunkowane na coraz głębsze odkrywanie Jezusa jako najlepszego Przyjaciela człowieka i Dobrego Pasterza. Dzieci uczą się aktywnego i twórczego współtworzenia wspólnoty wiary a tym samym budowania Kościoła.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku, będącego  tylko cząstką tego, co było doświadczeniem każdego z naszych dzieci.

Oby przyjęcie Jezusa do serca pozostało w nich na zawsze żywe i każdego dnia otwierało na komunię z Bogiem i człowiekiem!

Filmik można zobaczyć TUTAJ.

S. Anna Kalecińska OSU

XII Niedziela Zwykła

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu wielu burz, choć wcale nie musi znajdować się w łodzi na jeziorze. Codziennie uderzają w nas fale własnych i cudzych namiętności - gniew, zawiść, zazdrość, egoizm, chciwość… Nie omijają nas burze w naszych mniejszych i większych społecznościach.

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia