logo
Aktualności

Przez laptop do serc

Szkolne rekolekcje on-line, czy to ma sens, czy to zadziała, czy my wszyscy nie mamy już dosyć internetowych łącz? Takie pytania i wątpliwości dręczyły nas od samego początku, gdy planowałyśmy temat i sposób ich przeprowadzenia.

Stało się! W dniach 17-19 marca 2021 r. w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku uczniowie klas licealnych mogli uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych zatytułowanych: „Ocalić od zapomnienia”. W ciągu tych trzech dni szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Jaka jest moja droga życia? Którą z dróg wybrać? Jak służyć Bogu? Skąd mam wiedzieć, czego Pan ode mnie oczekuje? Czy Jezus i życie z Nim jest dla mnie zagrożeniem czy szansą? Czy Bóg nie wymaga za wiele? Czego pragnie dla mnie Ojciec w niebie?

Na tej drodze refleksji, modlitwy oraz wielu pytań uczniowie (oraz nauczyciele ☺) mogli spotkać wspaniałych gości. Łącza były gorące od świadectw: rodziny, kapłana, siostry zakonnej (s. Jany ☺), dziennikarza - młodego męża i ojca, misjonarki świeckiej oraz zakonnej (s. Barbary ☺).

Zainteresowanie słuchaczy, przekonanie, że warto było podjąć ten trud, dodały tylko siły i chęci do dalszego działania: „…naprawdę świetna robota! Jestem zachwycona tym, jak profesjonalnie prowadzone są te rekolekcje. Bardzo inspirujący goście nas dziś odwiedzili i super się ich słuchało. Pomimo ciężkich czasów
i warunków, rekolekcje zaczęły się wspaniale!

Uwieńczeniem każdego dnia była wspólna modlitwa i chwila osobistej refleksji. Medytowaliśmy scenę biblijną: O bogatym młodzieńcu, poszukując tego, co nie pozwala nam w pełni kroczyć za Jezusem. Przeszliśmy drogą krzyżową młodego człowieka z Jezusem, by na koniec (no właśnie, chyba raczej na nowy początek) ofiarować nasze radości, nadzieje, wątpliwości podczas wspólnej Eucharystii. Msza święta transmitowana była na żywo z kaplicy sióstr.

Pan Bóg działa również przez łącza internetowe!!! To nasze ostatnie odkrycia i niech Bogu będą dzięki za ten owocny czas. Alleluja!!! - chciałoby się krzyknąć, więc wołamy: „Chwała Tobie, Królu wieków”!!! 

Siostry J&J

                                 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Z woli Boga, Maryja otrzymała szczególną misję w historii zbawienia, którą zaakceptowała poprzez swoje FIAT. Została Matką Syna Bożego, Zbawiciela, który przychodzi na świat, aby zwyciężyć zło. Jej Boże macierzyństwo ma niezwykłe znaczenie w realizacji dzieła zbawienia. Syn Boży stał się człowiekiem dla naszego zbawienia, aby nas, grzeszników, pojednać z Bogiem. Jezus stał się człowiekiem, abyśmy poznali nieskończoną miłość Ojca Niebieskiego.

 

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia