logo
Aktualności

Razem za Jezusem w urszulańskiej rodzinie

W dniach 30-31 maja 2024 r.  w naszym domu w Poznaniu-Pokrzywnie odbyło się spotkanie sióstr, które I profesję złożyły w 2004 r. Był to piękny czas wspólnej modlitwy liturgicznej, adoracji, dzielenia się, refleksji i wspomnień, bo przecież 20 lat to dość długi „kawałek drogi” za Jezusem w urszulańskiej rodzinie.

Pierwszego dnia towarzyszyła nam s. Anna Szotek, której jesteśmy wdzięczne za przykład życia i modlitwy. Drugiego dnia wyruszyłyśmy w drogę: najpierw do Śniecisk, gdzie ks. Przemysław Przybylski odprawił dla nas Mszę św. dziękczynną za dar ślubów zakonnych i naszą rocznikową wspólnotę, a później  do Giecza i Kórnika.

Dziękujemy pokrzywiańskiej Wspólnocie za otwarte serce i przyjęcie nas w domu, do którego wróciłyśmy z sentymentem – to tu odbyłyśmy swój nowicjat i złożyłyśmy I profesję.

Już dziś czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie rocznikowe za 5 lat – tym razem już jubileuszowe!

S. Weronika Świętosławska OSU

XII Niedziela Zwykła

Każdy z nas doświadcza w swoim życiu wielu burz, choć wcale nie musi znajdować się w łodzi na jeziorze. Codziennie uderzają w nas fale własnych i cudzych namiętności - gniew, zawiść, zazdrość, egoizm, chciwość… Nie omijają nas burze w naszych mniejszych i większych społecznościach.

Na dziś

Tym więcej jest trudu i niebezpieczeństw,
im większej wartości jest przedsięwzięcie.

św. Aniela Merici