logo
Aktualności

Śluby s. Moniki Pławeckiej

S. Monika Pławecka, w dniu 16 sierpnia 2021 r., złożyła na dwa lata śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Siostra kończy tym samym kolejny etap formacji początkowej, w czasie której przygotowuje się do oddania się Bogu przez śluby wieczne.

Razem ze wspólnotą poznańską, do której teraz s. Monika należy, otaczamy ją modlitwą i życzymy, by coraz bardziej i bardziej pragnęła poznawać, miłować i naśladować Jezusa Chrystusa, swojego Oblubieńca.  

II Niedziela Zwykła

Ewangelia tej niedzieli prowadzi nas w samo sedno tego napięcia między bliskością Boga a ludzką niezdolnością rozpoznania Go bez miłości. Kiedy Jan wypowiada słowa: „Oto Baranek Boży”, nie tworzy nowego obrazu. Sięga po język głęboko zakorzeniony w pamięci Izraela. Jest ofiarą składaną zamiast człowieka, a nie obok niego. To zwierzę, które nie broni się, nie ucieka, nie walczy – i właśnie dlatego może zostać złożone na ołtarzu.

Na dziś

Boże jesteś moim Życiem, bo mnie wypełniasz.

św. Maria od Wcielenia