logo
Aktualności

Spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych w Częstochowie

W zimowy weekend 7-9 stycznia 2022 w Częstochowie odbyło się drugie w historii spotkanie Urszulańskich Róż Różańcowych. Przebiegało ono pod hasłem „Oto Matka Twoja” i było czasem poznawania Pana Jezusa, kontemplacji i Jego życia w tajemnicach Różańca. A także nawiązywanie więzi z Jego Matką oraz ze sobą nawzajem.

Spotkanie zgromadziło członków Róż Urszulańskich wszelkiego stanu :) a także sympatyków Sióstr Urszulanek oraz tych, którzy pragnęli jeszcze bardziej pogłębić swoją więź z Maryją. Duchowym przewodnikiem w naszej drodze był dominikanin o. Michał Murzyn, który nie tylko pomógł nam poznać głębie różańca, ale także odkryć na nowo piękno kontemplacji tej modlitwy. 

W rekolekcyjnym czasie nie zabrakło Eucharystii, modlitwy (nie tylko różańcowej:)) konferencji, adoracji, warsztatów, ale i wspólnego radosnego czasu spędzonego ze sobą. Można powiedzieć, że mimo bardzo spokojnego weekendu, który mógł być prawdziwym głębokim oddechem w wirze codzienności, Pan Bóg nie skąpił nam fajerwerków - zarówno tych duchowych, jak i przyziemnych (choć wystrzeliwały wysoko w niebo).

Wdzięczni za czas poznawania Pana Jezusa przez Maryję, zachęcamy do obejrzenia krótkich migawek z naszego spotkania, a także już teraz mamy nadzieję, że kolejne weekendowe rekolekcje Urszulańskich Róż Różańcowych zgromadzą jeszcze więcej osób, które na co dzień tworzą to piękne, modlitewne dzieło.

 

ak

V Niedziela Wielkanocna

Chrystus daje nam miłość, którą czerpie z kochającego serca Ojca (por. J 15,9) i pragnie, abyśmy wzajemnie nią się dzielili. Miłość Jezusa uzdalnia nas do szczerego i odważnego praktykowania tej szczególnej cnoty, która staje się czytelnym znakiem dla wszystkich oraz świadczy o tym, że jesteśmy prawdziwymi uczniami Chrystusa.

 

 

 

Na dziś

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.

św. Aniela Merici