logo
Aktualności

Święto wdzięczności - zakończenie w Przedszkolu w Sierczy

Odświętne stroje dzieci przyprowadzanych do przedszkola rankiem, 25 czerwca 2024 r.  świadczyły o tym, że nie będzie to zwykły dzień. I rzeczywiście tak było. Tego  dnia miało miejsce oficjalne zakończenie roku pracy przedszkola im. Św. Anieli Merici w Sierczy oraz pożegnanie najstarszych dzieci.

O godz. 10:00 odbyła się Msza św., którą celebrował o. Robert Więcek SJ. Społeczność przedszkola dziękowała Bogu za dobro, jakie się w minionym roku  dokonało. Po południu  miało miejsce wspólne spotkanie, na którym pojawili się również rodzice. Rozpoczęło je przedstawianie „Szczęśliwy książę”, przygotowane przez 6-latków. Po występie prezentowały się  młodsze grupy, które śpiewem i tańcem żegnały koleżanki
i kolegów. Słowo dziękuję, dziękuję, dziękuję…, padające pod adresem różnych osób, uczyniło z tego wydarzenia wielkie święto wdzięczności. W niejednym oku pojawiły się więc łzy wzruszenia.

Przed 6-latkami stoi otworem nowy etap życia, przed wszystkimi czas wakacyjny z jego atrakcjami. A zatem - słonecznych i pełnych ciepła rodzinnego wakacji!

Więcej zdjęć na stronie przedszkola

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

Posłuszeństwo
jest w człowieku wielkim światłem,
które sprawia, że każdy czyn staje się dobry
i godny przyjęcia.

św. Aniela Merici