logo
Aktualności

„Taki duży taki mały może świętym być…„

Trwa listopad – miesiąc pamięci o zmarłych, ale i o świętych – tych kanonizowanych i tych „z sąsiedztwa”, jak mówi papież Franciszek. W szkołach – nie tylko w Polsce - nadal przywołuje się postacie świętych. Tak też było w szkole nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Grybowie, gdzie katechizuje s. Anna oraz w parafii Chrystusa Króla w Kijowie, gdzie katechizuje s. Oksana.

8 listopada w szkole w Grybowie odbyła się prezentacja świętych patronów. Każda klasa przedstawiała wylosowanego wcześniej świętego. Odbywało się to przy śpiewie popularnych piosenek „Taki duży, taki mały może świętym być” oraz „Góry do góry”. W przygotowanie strojów i atrybutów świętych włączyły się całe rodziny. Efekt? Sami zobaczcie…. Ostatnie ze zdjęć przedstawia „świętych z Kijowa”.

Dziękuję dyrekcji szkoły grybowskiej oraz wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie za otwartość serca i konkretną pomoc.

s. Anna Korbaś

XV Niedziela Zwykła

Ewangelia podaje ważne instrukcje dotyczące sposobu życia oraz apostolskiej działalności misjonarzy. Wyposażenie ich powinno być skromne, bez zapasów, bez pieniędzy, bez zbędnych osobistych rzeczy. Wiara i ufność Apostołów w Bożą opatrzność – to priorytety w przekazywaniu orędzia o miłosierdziu najlepszego Ojca, który pragnie zbawić wszystkich ludzi.

Na dziś

W duchowej radości
przejdźmy przez to nasze krótkie życie.

św. Aniela Merici