W sobotę, 13 kwietnia 2024 r., w naszym klasztorze w Kołomyi odbyło się kolejne spotkanie dla kobiet, w którym wzięło udział 25 osób. Tym razem, zgodnie z tematem: „W objęciach Św. Józefa”, uwaga zebranych skoncentrowana była na osobie tego niezwykłego Świętego.
Był to nie tylko czas głębszego poznania Opiekuna Jezusa, ale też możliwość wzajemnego spotkania, bycia razem i modlitwy. Spotkanie zakończyło się aktem zawierzenia św. Józefowi, co w kontekście toczącej się wojny miało szczególną wymowę i znaczenie.

Wyobraź sobie scenę z dzisiejszej Ewangelii. Jest południe. Słońce stoi wysoko nad ziemią, powietrze jest ciężkie od upału. Idziesz powoli do studni z dzbanem w ręku. To droga, którą znasz bardzo dobrze - może nawet aż za dobrze. Wiesz, że zwykle o tej porze nikogo tam nie ma.

Miejcie nadzieję i mocną wiarę,
że Bóg pomoże wam we wszystkim.
św. Aniela Merici