logo
Aktualności

ZŁOTY I DWA SREBRNE

Wspólnota rybnicka w tym roku ma wiele powodów do dziękczynienia i radości. Jednym z nich są jubileusze, które celebrowałyśmy: w lutym srebrny jubileusz s. Estery Grzegorek, pod koniec sierpnia zaś srebrny jubileusz s. Benedykty Łaznowskiej i złoty jubileusz s. Moniki Stolarczyk.
Takie chwile są bardzo cenne dla wspólnoty, bo stanowią okazję do uwielbienia Boga za powołanie i wierność, za możliwość życia konsekracją, za dar charyzmatu. Każda z nas, przy tej okazji, świętuje swoją historię powołania i drogi.  Niedzielę 29 sierpnia charakteryzowała doniosła liturgia, pełna  skupienia, pokoju i powagi, radosne świętowanie przy stole i rekreacja, podczas której obejrzałyśmy prezentacje multimedialne charakteryzujące losy, ale też duchowość obu Jubilatek.

Niech Jezus będzie uwielbiony w naszych Siostrach teraz i na wieki.

XXX Niedziela Zwykła

Przejrzenie, to nie tylko postrzeganie rzeczywistości zewnętrznej.Przejrzeć znaczy również prawidłowo rozpoznawać, oceniać, klasyfikować, właściwie wybierać. Przejrzeć–znaczy oglądać otaczającą nas rzeczywistość oczami miłości. Takie spojrzenie jest możliwe przede wszystkim dzięki wierze.

 

 

 

Na dziś

Nie traćcie ducha.

św. Aniela Merici