logo
Aktualności

Złoty jubileusz s. Bernadety

W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wspólnota wrocławska świętowała złoty Jubileusz ślubów zakonnych s. Bernadety Bronakowskiej.

Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w ciągu 50. lat życia konsekracją Siostry Jubilatki odprawił O. Andrzej Kuśmierski, przeor ojców dominikanów we Wrocławiu. Po uroczystej Mszy św. nastąpił czas życzeń w refektarzu, a potem spotkanie przy wspólnym śniadaniu, które przedłużyło się niemal do godzin południowych. Nasze świętowanie kontynuowałyśmy przy obiedzie, podczas którego nie zabrakło wspaniałego, jubileuszowego tortu.

O godz. 16.00 spotkałyśmy się na rekreacji we wrocławskim „ogrodzie”, na który zaadoptowałyśmy wirydarz Maryjny. Tam, we wspólnotowym gronie, s. Bernadeta podzieliła się historią swojego powołania, a także najważniejszymi wydarzeniami ze swojego zakonnego życia. Potem, na łonie przyrody, przy śpiewie ptaków odmówiłyśmy Nieszpory. Nietypową, jak na jubileusz kolacją, którą stanowiły grillowane przysmaki zakończyłyśmy nasze świętowanie.

Razem z S. Bernadettą dziękujemy Jezusowi za jej życie i powołanie, a także za dar wieloletniej posługi katechetycznej. Dziś Siostra troszczy się o piękno kaplicy – można powiedzieć, że dba o porządek
w apartamentach Króla i je ozdabia. Nieoceniony jest dar jej modlitwy, który odwzajemniamy codziennie.

XXV Niedziela Zwykła

Właściciel winnicy jest obrazem Boga, który przychodzi o różnym czasie i zaprasza do pracy w swojej winnicy, to jest dla królestwa Bożego.

 

 

Na dziś

Patrz na Syna Bożego
jakby dla ciebie samej przyszedł na świat.
Jest twój, jest twoim wszystkim, 
jest twoją jedyną Miłością.

św. Maria od Wcielenia